Destek Patent

Haberler

haber

TÜBİTAK “İnovasyonda Kadın” Girişimcilik Kampı

TÜBİTAK Marmara Teknokent, bu yıl 3. kez düzenlediği Girişimcilik Kampı’nda kadın girişimcilere odaklanacak. KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) işbirliğiyle ‘İnovasyonda Kadın’ adlı bir girişimcilik kampı düzenlenecek.

haber

2015 Yılı İlk Yarısı En fazla Patent Başvurusu Yapanlar

TPE, 2015 yılı ilk yarısı en fazla patent başvurusu yapan firmaları açıkladı. 2015 yılının ilk altı ayında en fazla başvuru yapan ilk 10 sırada yer alan firmalar tarafından yapılan başvurular toplam yerli patent başvurularının %14’ünü oluşturdu.

haber

Türkiye, Kendi Mücevher Laboratuvarını Kuruyor

İstanbul Kuyumcular Odası, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından onaylanan destek programıyla, Türkiye'nin ilk yerli Mücevher ve Değerli Taş Merkezi'ni hayata geçiriyor.

haber

Discovery CNBC-e'yi Satın Alıyor

Ücretli TV programcısı Discovery Communications, Doğuş Yayın Grubu ile stratejik ortaklık kurmak üzere anlaştığını duyurdu. Discovery Communications'tan yapılan açıklamaya göre 220'den fazla ülkede...

Makale

makale

Yıllar Geçti Ama Hedefler Daha Uzakta!

Ülkemizin gelişiminde önemli bir role sahip olan patent ve marka haklarını daha etkin bir konuma getirmek için Türk Patent Enstitüsü Başkanlığının koordinasyonunda Yüksek Planlama Kurulu 2016-2018 yıllarına ilişkin eylem planını açıkladı.
Bu eylem planındaki amaç şöyle tanımlandı:
"Ulusal Fikri Haklar Strateji Belgesi ve Eylem Planı" ile "fikri hakların korunması ve kullanılması için etkin, yaygın ve toplumca benimsenmiş bir fikri haklar sistemi oluşturularak, söz konusu hakların ve ürünlerin kalkınma sürecine katkısını artırmak" amaçlanıyor.

Sosyal Medya

linkedin face twitter wifi
destek-akademi

Ürünlerimiz

markalarm destekpatentv
patentdunyasi teknoprofil
satilikmarkalar
oval Korsan ve Taklidin Ekonomiye Etkisi Tespit
oval KOSGEB'den Desteği Aldı, Yurtdışına Açılıyor
oval Bilim İnsanlarından "Katil Robot" Uyarısı
oval Işıkla Çalışan, Hızlı Ve Verimli Yeni Bilgisayar Teknolojisi
oval Görme Engellilere Özel Uygulama
oval Japon İcadı Katlanabilir Mobil Köprü!