Destek Patent

Haberler

Sınai Mülkiyet Kanunu Tasarısı Kabul Edildi

Altısı geçici olmak üzere, toplam 199 maddeden oluşan Sınai Mülkiyet Kanunu Tasarısı, üç gün süren görüşmelerin ardından Genel Kurulda kabul edilerek yasalaştı.

Coğrafi İşaret Tescili 193’e Ulaştı

Teknoloji Transferi ve Fikri Mülkiyet Hakları kavramlarında yaşanan bilgi karmaşasının giderilmesi ve bu kavramların daha iyi anlaşılabilmesi ...

TTO ile Akademik Bilgi Ekonomik Değere Dönüşüyor

Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Destek Patent tarafından yazılan patentleri ile ilk lisans sözleşmesini imzaladı.

Yeni Yılda Patentten Umutluyuz

Son 2 yıldır Aralık ayı patent başvurularının en yoğun olduğu ay olarak dikkat çekiyor. Yakalanan bu ivmenin Sınai Mülkiyet Kanunu ve teşviklerle birlikte 2017 yılında artarak devam edeceğini düşünüyoruz.

Makale

makale

“Artık daha çok markamız ve patentimiz olacak”

1995 yılından bu yana kanun hükmünde kararname ile yönetilen marka ve patent alanı kanunlaştı. Sınai Mülkiyet Kanunu Tasarısı, üç gün süren görüşmelerin ardından 23 Aralık Perşembe akşamı TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Sınai Mülkiyet Kanunu, 6’sı geçici olmak üzere, toplam 199 maddeden oluşuyor. Ülkemizin sınai haklar alanındaki etkin koruma için geç kalmışlığını sona erdiren Sınai Mülkiyet Kanunu, Türk ekonomisinin büyümesi için son derece önemli.


.

Sosyal Medya

linkedin face twitter wifi
destek-akademi

Ürünlerimiz

markalarm destekpatentv
markalarm patentdunyasi
markalarm
satilikmarkalar
 markalarm
oval Tübitak Bilim Ödülleri Sahiplerini Bulacak
oval Yerli Lazer Bomba Kiti Üretildi
oval Kan Tahlili Yapan Cep Telefonu İle Çığır Açtı
oval Islaklık Alarmlı Bez Üretti
oval 2016'da Patentle İlgili 15 Bin Haber Yayınlandı
oval Bitkilerin Sağlığını "Yerli Biyo-Kontrol Ajanı" Koruyacak