HaberlerWIPO Sitesinde İlk Türk Moda Markası


WIPO Sitesinde İlk Türk Moda Markası

Damat-Tween markasıyla öne çıkan Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü'nün (WIPO) resmi sitesine tanıtıma hak kazanan ilk Türk moda markası olduklarını açıkladı.

Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu düzenlediği sohbet toplantısında, WIPO’nun resmi sitesinde tanıtım filmlerinin bu ay içinde yayına gireceğini ifade ederek, şunları söyledi: “WIPO, Madrid Protokolü ve Madrid Anlaşması çerçevesinde uluslararası marka tescilini gerçekleştiriyor. 184 üye ülkesi bulunan WIPO’ya Türkiye 1999’da girdi. Türkiye’den bugüne kadar 6 bin 808 Türk markası tescil başvurusunda bulundu. Orka Group, bugüne kadar 16 adet uluslararası marka tescili başvurusunda bulundu. Grubumuzun markalarının 96 ülkede tescili bulunuyor.” Ayrıca büyük emeklerle oluşturulan markaların korunmasına dikkat çeken Orakçıoğlu, “Dünyada kendi markanızla yayılmaya başladıkça taklit riskiniz artıyor. Bu yüzden sadece yurtiçinde değil uluslararası arenada da markaların korunması oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu noktada, WIPO’nun sitesinde yayınlanacak tanıtım filmimizi, dünyadaki bütün profesyonel alıcılar görebilecek. Böylece taklitçilere karşı WIPO’nun resmi internet sitesinden bir anlamda mücadele etmiş olacağız” dedi.

Markanın yurtdışı işlemlerini yürüten Destek Patent A.Ş. Yurtdışı Markalar Bölüm Yöneticisi Eser Sipahioğlu konuya yönelik açıklamasında ; “1997 yılından bu yana Orka Group’un 96 ülkedeki tescil portföyünü yönetiyoruz. Orka Group’un Damat, Tween, Adv markalarının yurtdışı temsilciliğini yürütüyor olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Ayrıca ilk kez bir Türk moda markasının Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü'nün sitesinde yayınlanacak filmde yer alması da milat sayılabilecek mutluluk verici bir gelişmedir. Destek Patent A.Ş. olarak temsilciliğini üstlendiğimiz Orka Group’un başarılarının devamını dileriz” dedi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al