HaberlerVİKO Ukrayna'daki En Sevilen Türk Markası


Elektrik anahtar ve priz sektörünün yenilikçi ve lider kuruluşu VİKO, ihracat gerçekleştirdiği ülkelerdeki Pazar liderlikleri ile global ticari oyuncular haline gelen Türk markalarından birisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor ve Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında başarıdan başarıya koşuyor. GFK araştırma raporlarına göre  Ukrayna’da pazar lideri olması yanında en sevilen, en bilinen ve en güvenilir marka olan VİKO, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 100 kişilik  Ukrayna Bayi grubunu Türkiye’deki endüstriyel tesislerinde ağırladı.  

Ukrayna,  VİKO Ürünleri Kullanıyor 
İnovatif ve enerji verimliliğini destekleyen ürünleri, nitelikli Ar-Ge Merkezi, örnek İK uygulamaları  ve geleceğe değer katan Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri ile fark yaratan  VİKO, 2023 Yılına kadar kendi sektöründe  dünyadaki ilk on markadan biri olma  vizyonuna doğru ilerliyor. Türkiye’de yüzde 50 pazar payı ile lider olan ve 72 ülkeye ihracatı bulunan  VİKO,  GFK araştırma sonuçlarına göre  Ukrayna’da yüzde 35 Pazar liderliğinin yanı sıra sektörünün en bilinen ve en güvenilen markası konumunda ve Ukrayna’nın üçte biri VİKO ürünleri ile aydınlığı parmak uçlarına taşıyor. 

VİKO En Sevilen Marka Olması Çok Doğal
VİKO, sektöründe yön verici olduğu Ukrayna’daki Bayi ve çalışanlarından oluşan yaklaşık 100 kişilik bir ekibi Türkiye’deki Endüstriyel Tesislerinde ağırladı.  Bayiler için düzenlenen kokteyl ve tesis turu ardından gerçekleştirilen toplantıda VİKO Genel Müdürü Nusret APAYDIN, Satış Direktörü Selçuk ERSOY ve Ukrayna Ülke Müdürü Ahmet Kadıoğlu ile diğer yöneticiler yer aldı. Nusret APAYDIN “ Bu Ziyaret VİKO’nun Türkiye’nin uluslararası alanda da liderliğe ulaşabilmiş ender markaları arasında olduğunun da göstergesidir ve bunu çok önemsiyoruz. Ülkemizi dünya pazarlarında gururla temsil etmek, müşterilerimize vizyonumuzun gerektirdiği şekilde sürdürülebilir teknoloji ve  ürünlerle çözümler sunabilmek için inovasyonu bir kurum kültürü olarak markamızın DNA’sına yerleştirdik, sürdürülebilir başarı ve  geleceğe değer katmak üzere emin adımlarla ilerliyoruz “ dedi. Birçoğu VİKO Tesislerini ilk kez ziyaret eden ve gördükleri karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen Ukraynalı Bayiler, VİKO tesislerinin modernliği ve büyüklüğü karşısında çok etkilendiklerini, böyle bir markanın Ukrayna’da en sevilen marka olmasının çok doğal olduğunu ifade ettiler. VİKO Ukrayna Pazar liderliğinin yanı sıra Rusya’da ilk 3 içerisinde, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Gürcistan, Kosova gibi ülkelerde de yine pazar lideri konumunda yer alıyor.

VİKO Sınai Haklar Bilincinde Olan Bir Firma
2007 yılından beri VİKO ile çalıştıklarını ifade eden Destek Patent A.Ş. Şube Yöneticisi Feyza Küçük, "VİKO, sektörünün öncü kuruluşu olarak sınai hakların önemini bilen ve uygulayan bir firma. Genel danışmanlığını yaptığımız VİKO'nun yurtiçi ve yurtdışı pazarlaradaki patent mücaratlarını gerçekleşirmeye devam ediyoruz. Yerli bir firma olarak yurtdışı pazarlarındaki başarılarının devamını diliyoruz" dedi.   

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al