HaberlerUludağ Üniversitesi’nde Marka ve Patentin Önemi Anlatıldı


Destek Patent Ürün Geliştirme Yöneticisi Bora Erguvan, Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi personeline Fikri Sınai Hakların Yönetimi ve Lisanslama” konusunu anlattı. Seminerde özellikle Patent Kanunu’nda yapılacak yeni düzenlemelerin ardından üniversitelerin de patent alabilecek olması konusundaki bilgiler paylaşıldı.

Eğitimde, patent , teknoloji transferi ve lisanslama gibi konularda detaylı bilgilerin aktarıldığı ve toplamda 14 saat süren eğitim sonrası katılan akademisyenlere sertifika verildi. Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Genel Müdürü Prof. Dr. Zeynep Kahveci eğitim sonrası Bora Erguvan’a teşekkür sertifikası sundu. Bora Erguvan, üniversitelerde sinai mülkiyet hakları bilincinin yaygınlaştırılması ve TTO’ların amaçlarına uygun olarak çalışmasına destek olmak için 2013 yılında üniversiteler bünyesindeki eğitimlerini sürdüreceklerini söyledi. 

Destek Patent Üniversitelerle Birlikte
Bora Erguvan, Destek Patent’in üniversiteler ve akademisyenlerle her zaman yakın çalışan Türkiye’nin lider patent ve marka tescil danışmanlık şirketi olduğunun altını çizerek, üniversitelerde yapılan tez ve teknolojik fikirlerin korunması için çeşitli seminerler verdiğini belirtti. Destek Patent, 2013 yılında farklı üniversitelerde düzenleyeceği seminerlerle Türkiye’nin ihracat hedeflerinde yapacakları nitelikli çalışmalarla kilit rol oynayan üniversitelerin, patent hakkında bilinçlenmesini sağlamayı hedefliyor

Amacımız Patent Bilincini Yerleştirmek
Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz: “Destek Patent olarak üniversitelerle sürekli yakın ilişki içindeyiz. Seminerlerimiz sayesinde üniversitelerde patent bilincini yerleştirmeyi hedefliyoruz. Yenilenen Patent Kanunu’nda üniversitelerin patent sahibi olmasına yönelik düzenlemeler sayesinde patent müracat sayıları ciddi derecede artacak. Ayrıca akademisyenler yaptıkları buluşların karşılıklarını alabilecek. Seminerlerimizin patent başvurusu yapmak isteyen akademisyenlere ışık tutacağından eminiz” dedi.

Seminerler Yeni Patent Kanunu’nu Destekliyor
Geçtiğimiz yıl yoğun ilgi gören seminerlerde hem akademisyenlere hem de üniversite öğrencilerine patent ve marka tescili konusunda bilgiler verildi. Seminerlerde patent hakkında verilen genel bilgilerin yanı sıra akademisyenlere buluşlarını ne şekilde koruyabilecekleri, hangi buluşlara patent alabilecekleri ve süreçlerin nasıl işlediği anlatıldı. Ayrıca girişimci adaylarına dünya ile rekabette markanın önemi açıklandı.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al