HaberlerTürkiye Sınai Mülkiyet Alanında Çıtayı Sürekli Yükseltiyor


Son yıllarda ülkemizin sınai mülkiyet alanında kaydettiği gelişmelerle uluslararası platformlarda adından söz ettirmeyi başardığını dile getiren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün; "Türkiye 2012 yılını da başarılı bir yıl olarak geride bıraktı. Türkiye sınai mülkiyet alanında çıtayı yükseltmeye devam ediyor. Türk Patent Enstitüsü'ne yapılan sınai mülkiyet başvurularına ilişkin veriler, ülkemizin bu alanda kritik eşik noktasını aştığını gösteriyor" dedi.
 
Bakan Ergün, 2012 yılı içerisinde Türk Patent Enstitüsü’nün temel görevleri arasında yer alan tescil faaliyetleri, bilgilendirme ve farkındalık oluşturma çalışmalarının başarılı bir şekilde yürütüldüğünü bu çalışmaların daha etkin hale getirilmesi amacıyla kurumsal kapasitesinin geliştirilmesine öncelik verildiğini belirtti. 

Öte yandan ülkemizde yürürlükteki sınai mülkiyet mevzuatının Türkiye'nin yeni dinamikleri doğrultusunda geliştirilmesi ve revize edilmesi için 2012 yılı içerisinde son derece katılımcı bir yaklaşımla mevzuat çalışmaları yürütüldüğünü ifade eden Ergün, ülkemizin sınai mülkiyet hakları alanında yakaladığı seviyeyi, 2013 yılında daha ileri noktalara taşıyacağına inandığını belirtti.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al