HaberlerTürk Girişimi Facebook!


Ankara Bilkent Cyberpark'ta kurulmuş olan yazılım şirketi ARTI İnovasyon tarafından geliştirilmekte olan telefon uygulaması ile yakın çevrenizde bulunan insanları telefonunuzda görüntüleyebileceksiniz. Fuar, konferans ve seminer gibi etkinliklerde binlerce ziyaretçi ortak bir amaç uğruna bir araya gelir. İnsanların bu tarz etkinliklerde bulunmasının başlıca nedeni, farklı alanlarda deneyim sahibi kişilerle tanışarak ortak iş imkanı oluşturuyor. Ancak insanların, çevrelerinde bulunan diğer kişilerin hangi işte ve pozisyonda çalıştığını bilebilmesi oldukça zor.

Bu nedenle ziyaretçiler etkinliklerde harcadıkları uzun zaman sonunda, ancak birkaç kişiyle tanışabiliyor. İşte bu verimsiz ortamı daha verimli hale getirmek amacıyla ortaya çıkmış olan ''Chain-Network Builder'' uygulaması aracılığıyla etkinlik boyunca çevrenizde bulunan diğer katılımcıların hangi kurum ve pozisyonda çalıştıklarına dair bilgileri içeren profillerini inceleyebilir, online kartvizit değişimi yapabileceksiniz. Aynı zamanda tanıdıklarınızın yakınınızda bulunup bulunmadığını da bu yolla öğrenebilirsiniz.

Ürünün geliştiren Kemal Apaydın ve Ömer Can Gökdere, ürünlerini kısa süre önce piyasaya çıkarmış olmalarına rağmen binlerce üyeye ulaşmış durumda. Gün geçtikçe kullanımı artan bu uygulama sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp İspanya ve Hindistan gibi ülkeler başta olmak üzere yurtdışında da kullanılıyor. Ürünün pazarlama tarafı ile ilgilenen Kemal Apaydın; ''Sadece Türkiye'de her yıl yüzlerce büyük ölçekli fuar ve konferans düzenleniyor. Her bir etkinliğin binlerce ziyeretçiyi ağırladığını düşünecek olursak, önümüzde çok büyük bir pazar bulunduğunu görebiliriz.  Asıl amacımız insanların birbirleri arasında ki iletişimi, çağımız teknolojilerini kullanarak geliştirmek. Düşünün ki gittiğiniz bir fuarda, sizin işinizi güçlendirmeniz de yararlı olacak 1 kişiyle bile tanışmanız sizin için büyük kazançlar sağlayabilir.'

'Chain-Network Builder' röportajı Destek Patent TV'de. Video için tıklayınız...

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al