HaberlerTÜBİTAK, Üniversitelerde Burs ve Destek Programlarını Anlatıyor


TÜBİTAK, öğrenci ve akademisyenlere yönelik burs ve destek programlarının anlatılması amacıyla Mayıs ayı sonuna kadar 40 üniversitede tanıtım toplantısı düzenleyecek.

2012 yılında TÜBİTAK Bilgilendirme ve Eğitim Toplantıları kapsamında 81 ilde 113 üniversite ziyaret edilerek akademisyenlere ulusal ve uluslararası proje destekleri ile bilim insanı destekleri hakkında bilgi verildi. Akademisyenlerin ilgiyle takip ettiği toplantılar ile TÜBİTAK ve üniversiteler arasında köprü kuruldu.

2013 Yılında da Tanıtım Toplantıları Devam Ediyor 
Üniversiteler ile kurulan bağın güçlendirilmesi ve özellikle burs ve destek programlarında yapılan değişiklikler hakkında bilgi verilmesi amacıyla tanıtım toplantıları 2013 yılında da devam ediyor.

Toplantılarda Öğrencilerde Bilgilendiriliyor
Bu yıl ayrıca lisans ve lisansüstü öğrencilerine, burslarda yapılan önemli değişiklikler ve yeni yarışma programları hakkında da bilgi veriliyor. Öğrencilerin sorularını yanıtlamak ve önerileri dinlemek için TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’nın (BİDEB) koordinasyonunda tanıtım sunumları da yapılıyor.

Mart ayından bu yana Yıldız Teknik, Kırıkkale, Selçuk, Karabük, Uludağ, Ahi Evran, Maltepe, İzmir Ekonomi, Hitit, İnönü, Recep Tayyip Erdoğan, Aksaray, Gaziosmanpaşa, Dumlupınar, Yeditepe, İstanbul Şehir, Erzincan, Uşak, Erciyes, Giresun ve Namık Kemal Üniversitesi’nde öğrencilere yönelik sunumlar gerçekleştirildi. Mayıs sonuna kadar 40 üniversitenin daha ziyaret edilmesi hedefleniyor.

Haberin detayı için tıklayınız...

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al