HaberlerTTO ile Akademik Bilgi Ekonomik Değere Dönüşüyor
Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Destek Patent tarafından yazılan patentleri ile ilk lisans sözleşmesini imzaladı.

Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UÜ-TTO) akademik bilginin ekonomik değere dönüşmesi konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. 3. Nesil Üniversite vizyonu ile gelişimine devam eden Uludağ Üniversitesi ve UÜ-TTO, Bölge ve Ülke Ekonomisine katkı sağlayacak değerler üretmektedir. Üniversite – Sanayi işbirliği kapsamında geliştirilen teknoloji ve ürünlerin ekonomiye kazandırılması aşamasında önemli bir rol üstlenen UÜ-TTO, Üniversitede üretilen bilgi ve teknolojinin hızlı sürede ekonomiye kazandırılmasını sağlamaktadır.

Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kamil Salihoğlu tarafından doktora çalışmalarından itibaren gerçekleştirilen uzun çalışmalar sonucunda ortaya çıkartılan ve Destek Patent tarafından yazılmış olan ve patenti alınan “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanıldığı Kurutma Sistemi” isimli teknoloji Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, Orakçı Makina İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş Firmasına lisanslanmıştır. Lisans sözleşmesi kapsamında üretilen patentli kurutma sistemi, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BUSKİ) uhdesindeki Orhaneli Atık Su Arıtma Tesisi Yenilenebilir Enerji Kaynaklı Çamur Kurutma Sistemi Alım İşinde kullanılacaktır. Geliştirilen bu teknolojinin ikinci aşama olarak en kısa sürede Uluslararası pazarda yer alması hedeflenmekte olup bu konuda çalışmalar aralıksız devam etmektedir. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al