HaberlerSelva Gıda'ya Dünya Kalite Ödülü


Türkiye’nin en önemli makarna üreticilerinden biri olan sektörünün yenilikçi markası Selva Gıda, Los Angeles’da Dünya Tüketici Akademisi (“WCA – World Consumer Academy” ) tarafından düzenlenen Dünya Kalite Zirvesi’nde Tüketici 2012 Kalite Ödülü’ne layık görüldü.

Sektörünün yenilikçi markası Selva Gıda, Tüketici 2012 Kalite Ödülü’nün sahibi oldu. Selva Gıda, 28 Haziran–1 Temmuz 2012 tarihinde California Los Angeles'da  Dünya Tüketici Akademisi (WCA – World Consumer Academy” )  tarafından organize edilen Dünya Kalite Zirvesi’nde Tüketici 2012 Kalite Ödülü’ne layık görüldü.  

İş, sanat, siyaset dünyasından önemli isimlere ev sahipliği yapan 2012 Dünya Kalite Zirvesi’nde, kalite, inovasyon ve markalar için geleceğin habercisi olan AR-GE’nin önemi konuşuldu. 

Üretim Sürecini İzliyoruz
Dünya Kalite Zirvesi’nde “Dünyada ve Türkiye’de Makarna Sektörü ve Selva Gıda” başlıklı bir sunum yapan Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, dünya makarna üretimi ve tüketimi hakkında bilgiler verdi. Selva Gıda’yı anlatan Mehmet Karakuş, Selva’nın makarna ve unda Türkiye’nin büyük markalarından biri olduğunu belirtti. Geçen yıl devreye giren yeni makarna hattı ile de günlük üretim kapasitelerinin 210 ton olduğunu vurgulayan Karakuş, “Yeni makarna hattının devamındaki robotlu ve kameralı paketleme, kolileme ve paletleme tesisi, teknolojisi ve yenilikleri itibariyle Türkiye’deki ilk ve tek tesis olma hüviyetini taşıyor. Tüm süreç kameralarla izleniyor” dedi. 

İnovasyon'a Önem Veriyoruz
Selva’nın sahip olduğu kojenerasyon tesisiyle kendi elektriğini kendisinin ürettiğini ifade eden Karakuş, Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk ve tek un değirmeninde de bünyelerinde bulunduğunu söyledi. Karakuş, “Japon Verimlilik Yönetimi Sistemi TPM’i sektöründe uygulayan tek firmadır. Ayrıca işletmelerimizde; ISO 9001, ISO 22000, ISO 10002, OHSAS 18001, ISO 14001 yönetim sistemleri uygulanmaktadır. 2009 yılında Türkiye’de bir ilk olan ve 3 dk.’da pişen şipşak makarna ile başlayan inovasyon sürecimiz 2010 yılında dünyada ilk kez “Anadolu Lezzetleri” ismi ile pazara sunulan ıspanaklı, kepekli ve soyalı mantı ayrıca kepekli ve yumurtalı erişte ile devam etti. 2011 yılında ise yine dünyada ilk kez gerçek meyve tozu ve helvalık irmiği birleştirerek meyveli irmik serimizi ürettik. Portakallı, çilekli, vanilyalı ve muzlu irmikler, vakumlu ambalajları sayesinde ilk günkü tazeliğini, lezzetini ve kokusunu kaybetmiyor” diye konuştu. 

Destek Patent Bölge Müdürü Hasan Ataseven yıllardır sınai haklar vekilliğini sürdürdükleri Selva Gıda'nın uluslararası arenada aldığı kalite ödülünün tüm Anadolu markalarımıza vizyon açması gerektiğini vurguladı ve devam etti; "Selva Gıda alanında elde ettiği gücünü markalaştırarak inovatif çalışmaların sonucunda hak ettiği değeri okyanus ötesinde dahi görebiliyor. Destek Patent olarak Selva Gıda'nın başarılarının devamını diliyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.  
 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al