HaberlerRoyal Halı 'Tanınmış Marka' Statüsünde


Naksan Holding bünyesindeki Royal Halı markası, Türk Patent Enstitüsü tarafından 'Tanınmış Marka' statüsüne layık görüldü. Royal Halı, Türk Patent Enstitüsü’nün bugüne kadar 'Tanınmış Marka' statüsü verdiği, ağırlıklı olarak gıda ve tekstil sektörünün yer aldığı 845 marka arasında yer aldı, halı sektöründe ise 2 markadan biri olmayı başardı.

Uluslararası ticarette önemli avantajlar sağlayan statü, herkes tarafından bilinen ve sayılan markalara veriliyor. Bu statüye ulaşmak için kurumun büyüklüğü, çalışan sayısı, piyasaya hâkimiyeti, ürün ve hizmetlerinin piyasadaki yaygınlığı, pazar payı, yıllık satış oranı ve markanın bilinirlik düzeyi gibi çok kapsamlı kriterler süreç içinde değerlendirilerek karar alınıyor. Ayrıca tüketicilerin markayı tanıması ve marka kalitesi de bu değerlendirmelerde önemli rol oynuyor. Tanınmış markalar, yalnızca hedef kitlesi tarafından değil, toplumun tüm kesimleri tarafından tanınmışlığa ulaşmış ve hatırlatmaya gerek kalmadan zihinlerde ürün ve işletme çağrışımı yapan markaları ifade ediyor. Destek Patent danışmanlığında 'Tanınmış Marka' statüsüne sahip olan Royal Halı, özel olarak korunan markalar arasında yerini de almış oldu. Böylelikle Royal Halı, sahte ve taklit ürünlere karşı özel korumalı marka olarak yaptırımlarda da bulunabilecek. 

'Hayal Değil Royal' Diyerek İnsanların Halıya Bakış Açılarını Değiştirdik

Ar-Ge ve inovasyona yaptığı yatırımlar ve verdiği önem sayesinde Türkiye’de birçok ödüle layık görülen Royal Halı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu, sektöründe Türkiye’de ilkleri yapan firma olduklarını belirterek, “Markamıza yaptığımız yatırım ve sağladığımız müşteri memnuniyeti Royal Halı’yı tanınmış marka konumuna yükseltti. Bu statüde müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemin katkısı da büyük. 'Hayal değil Royal' diyerek insanların halıya bakış açılarını değiştirdik. İlk günden bugüne kadar yapmış olduğumuz inovatif çalışmalarımızla müşterilerimiz beklentilerini karşıladık. Türk Patent Enstitüsü’nün 'Tanınmış Marka' statüsünü elde etmemiz verdiğimiz bu emeklerin karşılığıdır. Aldığımız bu statünün mutluluğunu yaşarken, bundan sonra da bu müşterilerimize layık olmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.” dedi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al