BlogProofstack’i Kimler Kullanabilir? 3. RÖPORTAJ


Destek Patent ve Proofstack iş birliği sayesinde proje ve eserlerin korunması için gereken yasal delil elde etmeyi sağlayan Proofstack en çok kimlerin işine yarayacak? Proofstack kurucularından Kadir Kurtuluş sorularımızı yanıtlamaya devam ediyor.
Proofstack’i Kimler Kullanabilir?
Güzel Sanatlar Fakültesi: Güzel sanatlar fakülteleri fikri haklara dayalı çalışmalar üretirler. Üretilen tüm beste, görsel, video, tasarım kısacası tüm eserler daha yaratılma aşamasında Proofstack ile güvenceye alınabilir.
Tüm öğrencileriniz ve öğretim görevlileriniz yarattığı projelerini, bestelerini, tasarımlarını, tüm kreatif eserlerini delillendirebildiği gibi paylaşabilir ve paylaşımla oluşacak sinerji sonrası oluşacak eserleri ekonomik değerler haline dönüştürebilir. 
Teknopark: Yeni fikirler, yeni girişimler ve teknolojik gelişim Teknoparkların esas hedefidir. Teknoparkta gelişim için herkes buluşur, öğrenci, iş adamı, devlet… Burada yaratılan eserlerin, iş modellerinin, yazılım ve buluşların aidiyetini en hızlı ve en ucuz dünyada ispat eden tek şirketiz. Mobil telefonlardan, tek tık ile yasal ve tüm dünyada geçerli şekilde eserinizi korur, Teknoparkta yarattığınız girişiminizi dünyaya pazarlayabilirsiniz.
Fen Fakültesi: Bir kimya laboratuvarındaki deney yıllar sürer ve her aşaması telif konusudur. Ya da fizik alanında bir çıkarım, matematiksel algoritmalar, uzun soluklu işlerdir. Sonuçta her buluş patent alamaz ve korunmaz ama bu durum içerisinde barındırdığı telif hakkının korunmaya değer olmadığını göstermez. Dolayısıyla patent başvurusu öncesinde ya da araştırma sürecinde oluşan tüm verilerin korunmaya alınması çok önemlidir. Zira her aşamada oluşturulan yenilik ve çalışmalar ayrı ayrı telif hakkı konusudur ve patent başvuru olsun ya da olmasın mevcut her hali tespit edilmeli ve delillendirilmelidir. Geliştirilen teknoloji ile tespit daha fikir aşamasında başlayacak ve patent aşamasına kadar güvenle ilerlenebilecektir. Keza, endüstriyel tasarım veya faydalı model başvurularından önce de bu yöntemle delil üretmek telif haklarınızın ispatını sağlayacaktır.
Hukuk Fakültesi: Hukuki mütalaalar, yazdığınız örnek sözleşmeler, kitaplar, makaleler ve öğrenci ve öğretim görevlilerinizin yazdığı tüm eserler daha yazım aşamasında hukuken korunan bir değer haline gelecektir.
Eczacılık Fakültesi: İlaç buluşlarınız, karışım formülleriniz ve öğrenci ve öğretim görevlilerinizin yazdığı tüm eserler daha yaratma aşamasında hukuken korunan bir değer haline gelecektir.
Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi: Sağlık alanındaki yenilikler, dünyayı sarsacak ameliyatlarınız ya da tedavi yöntemleriniz ve öğrenci ve öğretim görevlilerinizin yazdığı tüm eserler daha yaratma aşamasında hukuken korunan bir değer haline gelecektir.
Edebiyat ve Eğitim Fakültesi: Fakültenizdeki, araştırma, şiir, kitap makale, çeviri senaryo vs. çalışmalarınız, Proofstack ile tüm dünyada anlık olarak korunabilir. Günümüz dünyasının en önemli sorunlarından biri; üretmemek. Zira artık kopyala yapıştır ile var olanı kopyalamak insana daha kolay geliyor. Çalışmalarınızın internette kopyalanması, senaryonuzun sizden habersiz ve izinsiz film yapılması ya da bir kitapta sizin araştırmanızın usulsüz olarak yer alması gibi ihlallere karşı Proofstack ile önlem alabilirsiniz.
İletişim Fakültesi: En bomba haberi sen yakalamışsındır, ama çalarlar ve kullanırlar diye paylaşamazsın. Proofstack ile üniversiteniz öğrenci ve öğretim görevlileri haberlerini tespitini yapar. Proofstack entegrasyonları; Youtube, Facebook, Twitter, Instagram, Flickr gibi önemli sosyal medya kanallarını kapsamaktadır. Bu mecralarda anında güvenle ve entegre şekilde paylaşımlarınızı yapabilir ve oluşan proof.link bağlantılarıyla satılabilir hale getirebilirsiniz.
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi: Bir binaya hayat vermişsinizdir, tasarımınız ve mimari çiziminiz büyük eserlerin feyz aldığı bir kaynak olabilir. Ya da bir tasarladığınız makine ile tüm fabrikaları baştan dizayn edebilirsiniz. Tüm bunları öğrencileriniz ve öğretim görevlileriniz layığıyla yapar biz de onlar daha eserlerini yaratırken onların eserlerini cep telefonlarından tek tık ile yasal ve tüm dünyada geçerli olacak şekilde onlara ait olduğunun ispatını sağlarız.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Öğrenci ve öğretim görevlilerinizin yazdığı tüm eserler daha yazım aşamasında hukuken korunan bir değer haline gelecektir.
Proofstack’i farklı kılanın ne olduğunu öğrenmek için Kadir Kurtuluş’un tüm ayrıntılarıyla anlattığı röportajımızın devamını okumak için hemen tıklayın.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al