Yeni ManşetPrivate Label 2016 Zirvesi BaşlıyorPrivate Label Zirvesi, bu yıl da Türk perakende sektörünün önde gelen isimlerini ağırlayacak. Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği tarafından düzenlenen zirvenin destekçi kurumları arasında Destek Patent olarak bu yılda yer alıyoruz. 

 

Etkinlikle ilgili görüşlerini belirten Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Kemal Yamankaradeniz, “Private Label dediğimiz özel markalı ürünler; İngiltere, Almanya, Belçika, İsviçre, İspanya gibi ülkelerin pazar paylarının yüzde 40’ını oluşturuyor. Türkiye’de bu oran daha düşük olmasına rağmen pazar hızlı bir şekilde büyüyor. Bu nedenle özel markalı ürünleri bir araya getirerek her yıl marka konusunu ele alan Private Label Zirvesi, hem sektör için hem de marka algısının geliştirilmesi için son derece faydalı bir organizasyon” dedi.

Özel markalı ürünlerin Türkiye’deki pazar payı hızla artıyor

“Avrupa’da ciro payı yüzde 30,6 seviyesinde olan özel markalı ürünlerin Türkiye’deki tüketimi de hızla artıyor” diyen Yamankaradeniz, “Türkiye’de özel markalı ürünlerin 2012 yılında yüzde 13,5 olan ciro payı, 2015 yılı itibarı ile yüzde 15,3’e ulaştı. Araştırmalara göre tüketiciler, özel markalı ürünleri, yüksek kalite ile uygun fiyata sahip olması nedeniyle tercih ediyor. Aynı kalitedeki ürünü daha ekonomik ve rekabetçi bir fiyata satın alabilme imkânı sunan Private Label ürünleri, marketlere de ekonomik açıdan artı bir gelir sağlıyor” şeklinde konuştu.

 

Etkinlikte Cem Yılmaz sahne alacak

PLAT Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer’in açılış konuşmasıyla 27 Ekim Perşembe günü Crowne Plaza İstanbul Asia/Kurtköy’de gerçekleştirilecek zirvede, televizyon programcısı ve ekonomist Cem Seymen, ThinkNeuro CEO’su Yrd. Doç. Dr. Yener Girişken, BİM İcra Kurulu Üyesi ve CEO’su Galip Aykaç, Teközel Genel Müdürü Altan Sekmen ve Türkiye’deki ulusal ve yerel diğer zincir mağazaların üst düzey yöneticileri konuşmacı olarak yer alacak. Program sonunda ünlü komedyen Cem Yılmaz yaklaşık 1 buçuk saat sürecek sahne programıyla tüm misafirlere keyifli anlar yaşatacak.

 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al