Haberler"Patent Semineri" İlgi Gördü


Üniversite - sanayi işbirliği kapsamında üniversitelerimizdeki akademik çalışmalardan teknoloji geliştirilmesine geçiş sûrecinde akademisyenlerin anahtar konumda olacakları düşüncesi ekseninde Süleyman Demırel Üniversitesi ev sahipliğinde 'Patent Seminer Programı' düzenlendi. 

Mühendislik Fakültesi Prol. Dr. Azız Ertunç Amlısınde Türk Patent Enstitüsü (TPE) ile 46 Üniversitenin dahil olduğu 'Türkiye Üniversitelerinde Sınai Mülkiyet Hakları (SMH) Bilgisinin Yaygınlaştırılması' projesi kapsamında gerçekleştirilen toplantıya, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. 

"Sınai Mülkiyet Hakları" konusunda eğitim veren Türk Patent Enstitüsü Uzmanı Fatih Korahan, sunumunu iki ana başlık altında gerçekleştirdi. "Patentin Önemi ve Patent Tescil Prosedürü" ile "Patent Başvurusu Hazırlama" konularında bilgiler veren Karahan, ülkemizin gelişmişlik seviyesine ulaşması için sınai mülkiyet bilincinin yaygınlaştırılması gerektiğinin altını çizdi. Konuşmasında telif hakkı, patentler, endüstriyel tasarımlar, markalar ve markalaşma, coğrafi işaretlerden de bahseden Karahan, öğrencilere 'Lütfen buluş yapın' mesajı verdi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al