HaberlerNIVEA'ya Tasarım Ödülü


NIVEA, 70 ülkeden 16 bin başvurunun değerlendirildiği yarışmada, Beiersdorf tarihindeki en büyük tasarım relansmanıyla, “Marka Tasarımı ve Kimliği” kategorisinde birinci seçildi.Beiersdorf’un proje için birlikte çalıştığı, dünyanın en başarılı endüstriyel tasarımcılarından Yves Behar ve ajansı Fuseproject, yeni tasarımda; tüketicilerin, farklı kategorilerdeki NIVEA ürünlerini ana markayla ilişkilendirmesi; güven, samimiyet, uzmanlık gibi marka değerleriyle en hızlı şekilde özdeşleştirmesi amaçlandı.

Yarışma jürisi NIVEA ile ilgili olarak, “Yeni NIVEA tasarımı net tipografisi, formu ve orijinal marka değerlerini devam ettirmesi yönleriyle oldukça ikna edici. Şişelerin ve logonun yuvarlak hatları, NIVEA kutusunun klasik estetiğinden alınan ilhamı yansıtıyor. Geleneksel marka renkleri mavi ve beyazın kullanımı, ortaya çıkan görsel etkiyi daha da güçlendiriyor.” şeklinde konuştu.

NIVEA çatısı altındaki 1.600 ürünün birbiriyle ilişkilendirilmesini kolaylaştıran yeni ambalajlarda; sürdürülebilirliğe verilen önem dahilinde, yıllık 350 tondan fazla plastik tasarrufu sağlanacak şekilde materyal kullanımı da azaltıldı.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al