HaberlerKoçtaş Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu


Koçtaş'ın İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle bu yıl ikincisini düzenlediği 'Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.

Projeler Yarıştı
1.'lik ödülüne Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinden Ertan Sabancı, Emirhan Ünal, Ahmet Ünal, Mehmet Murat Sevindik ve Olgun Şenel'in projesi, 2.'lik ödülüne İTÜ İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Gökhan Çınar ve Alp Doğan Urut'un projesi, 3.'lük ödülüne ise yine İTÜ İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Ayşe Yavuz, Elif Babaoğlu ve Çiğdem Bayram'ın projesi değer görüldü. Birincilik ödülünü alan Kocaeli Üniversitesi’ne 5.000 TL para ödülü takdim edilirken, ikinciye 2.500 TL, üçüncüye ise 1.250 TL para ödülü verildi. Yarışmada mansiyon alan 5 kişiye 750’şer TL ödül verilirken, 3 kişiye de 500 liralık teşvik ödülü takdim edildi.

Gençlere Fırsat Verilmeli
İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü’nde düzenlenen ödül törenine aralarında Yüksek Mimar ve sanatçı Erol Evgin’in de yer aldığı jüri üyeleri ve proje sahipleri katıldı. Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu: “Koçtaş topluma ve gençlere faydalı olmak için projeler yürütüyor. Geleceğin mimarı gençlerimize kendilerine ifade etme şansı tanımaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Geleceğin Tasarımcıları Motive Oluyor

Konuyla ilgili olarak düşüncelerini dile getiren Destek Patent Tasarım Bölümü Yöneticisi Yasemin Özlük, "Üniversiteler ile birlikte yapılan bu tür yarışma organizasyonları, ilgili bölümde öğrenim gören öğrencilerilerin geliştirdikleri projelerin değerlendirilmesi açısından çok önemlidir. Özellikle projelere verilen ödüller geleceğin tasarımcılarını motive ediyor, ayrıca bu tür yarışmaların gelecekte ekonomi çarkımızın sağlıklı işlemesine ve ülkemizin uluslararası arenada tasarım konusundaki söz sahipliğinin güçlenmesine katkısı da yadsınamaz derecededir" diyerek sözlerini ifade etti.Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al