HaberlerKlimalı Ayakkabı Sineksavar Pike


Türk Patent Enstitüsü'nden son yıllarda tescil alan ilginç buluşlar küresel markaların yeniliklerine meydan okuyor. Patenti alınan ilginç buluşlar arasında tüm kredi kartı bilgilerini tek kartta toplayan elektronik kredi kartı, klimalı ayakkabı gibi buluşlar dikkat çekiyor.

Türk Patent Enstitüsü'nden tescil alan buluşlar küresel markaların yenilikleriyle rekabet ediyor. Enstitünün yaptığı derlemede, Türk mucitler günlük hayatı kolaylaştırmak için sıra dışı yeniliklere imza atıyor. 

Elektronik Kredi Kartı 
Tescil alan buluşlar arasında alışveriş merkezlerinde kullanılmak üzere geliştirilen elektronik kredi kartı dikkat çekiyor. Kartla, tüm kredi kartı bilgilerinin tek karta yüklenerek kullanıcıya güvenli alışveriş yapma imkânı sunuluyor. Kart sayesinde tüketiciye, kredi kartından çekilecek paraya limit getirme, fatura ödeme ve havale işlemlerini yapabilme olanağı da sağlanıyor.

Batmayan Mayo Bile Var
Son yıllarda Türk Patent Enstitüsü'nden tescil alan ilginç buluşlar arasında sineksavar pike, kullan at soğutucu bardak, kendini temizleyen antimikrobik özelliğe sahip perde, ışıklı şapka, suda batmayan mayo, rüzgârlı havalarda sobadan sızan gazlan önleyen cihaz, yangında yere iniş için sırt asansörü de bulunuyor. 

Klima Ayakkabıya Sığdı
İklimlendirilebilir ayakkabı ve tabanı başlıklı buluş supap, nakil kanalları, çıkış uçları, aerosol kutusu ve tabandan oluşan sisteme dayanıyor. Sistem sayesinde mevsime göre sıcak veya soğuk hava ve hoş kokular ayakkabı tabanına iletiliyor. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al