HaberlerKESİAD Tescilli Markalar Arasına KatıldıKemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD), Türk Patent Enstitüsü’ne başvurarak ‘KESİAD’ markasının tescilini yaptırdı. Böylelikle İzmir’de marka tescili yapan ilk dernek oldu.

KESİAD’ın geleneksel hale gelen Perşembe Kahvaltıları Kemalpaşa Ramada Oteli’nde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin Öztaş, tescil işleminin yapıldığı ülkede markanın korunmasının sağladığını, prestij kazandırdığını ve bunların yanında devlet desteklerinden yararlanma imkanlarından sağladığını söyledi.Marka değeri sağlayacak

Markalaşmada Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın teşviklerinin olduğunu hatırlatan Öztaş, “Artık günümüzde kurumların gücü, sahip oldukları maddi varlıklardan çok markalarının değeriyle ölçülmekte. Gerek prestij gerekse de maddi getirisi yüksek markaların korunması için yapılan tescilleme art niyetli girişimlerin önlenmesi de engellemiş oluyor” dedi.

Aytekin Öztaş, konuşması sonrasında önceki başkanlar Cengiz Beşok, Süleyman Öz ve Fahrettin Selçik’i davet ederek Destek Patent Müdür Yardımcısı Gülperi Aydemir’in elinden tescil belgesini teslim aldı.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al