Haberlerİnovasyon Fuarı Kapılarını Açtı, 850 Buluş Görücüye ÇıktıBu sene ikincisi tertip edilen İnovasyon Türkiye Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açtı. Toplam 850 buluşun sergilendiği fuarın açılışını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Davut Kavranoğlu, Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Park Hang Sık, Norveç Bilim Konseyi Başkanı Arvid Hallén, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ile TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptı.

Törende söz alan Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, hükümet olarak Ar-Ge’yi mühim gördüklerine işaret ederek,“Hedeflediğimiz ihracat rakamlarını yakalamak için teknolojiye önem vermeliyiz. Ülkemizde büyük teknoparklar kuruluyor. Şu an 40'tan fazla teknoparkımız var. Binlerce araştırmacı şirket orada faaliyet yürütüyor.” dedi.

Yüzlerce buluşun sergilendiği 2. İnovasyon Türkiye, Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı’nda merdiven çıkan bavul, otomatik karıştırıcı tencere, görüntü oynatabilen tepsi, otomatik çivili oto lastiği, kendinden ışık veren asfalt, bitlenmeyi engelleyen toka, kendini soğutan ısı yalıtımlı saksı, bebek yıkama cihazı, görme engelliler için oyuncak, anne sütlü emzik, kedi tuvaleti, çift kollu hareketli rimel, uzay koltuk gibi 850 proje bulunuyor.

TÜBİTAK’ın da stant açtığı fuara, 36 üniversite Ar-Ge projeleri ile katılıyor. 2. İnovasyon Türkiye Fuarı 27 Ekim tarihlerinde 10.00-18.00 arasında ücretsiz olarak ziyarete açık olacak.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al