Haberlerİnovasyon Devi 3m'in Patent Sayısı 100.000'e Ulaştı


3m'in patent sayısı kuruluşundan bu yana her yıl için 900'ü aşıyor. Yıllık cirosunun yaklaşın yüzde 6'sını Ar-Ge faaliyetlerine ayıran inovasyon devi 3m, toplam patent sayısının 100.000'e ulaşması ile tarihi bir başarıya imza attı. 3m Başkan Yardımcısı ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Fred Palensky, konuyla ilgili görüşlerini 'Dünya çapındaki müşterilerimize üstün teknolojili ürünler ve inovatif çözüm önerileri sağlayabilmemizin temeli, araştırma ve geliştirmeye olan tutku düzeyindeki bağlılığımız.' sözleriyle dile getirdi.

İnovatif çözümleriyle hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3m'in, 7 Mayıs 2014'te, tarihe geçen bir başarıya imza attı. En son tasdik edilen 52 patentle birlikte, 3m'in toplam patent sayısı 100.000'e ulaştı. 3m Başkan Yardımcısı ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Fred Palensky inovasyonun ve bu doğrultuda patentlerin önemini 'Patentler, hem inovasyonlarımızın hem de Ar-Ge'ye yaptığımız yatırımların korunması konusunda hayati önem taşıyor. Yüz bininci patentimizi alarak, bu kayda değer başarıya ulaşmamızda emeği geçen, 3m'in başarısına katkıda bulunan, şirketler, evler ve insanlar için inovatif ürünler sağlayan tüm bilim insanlarımızı kutluyoruz. Dünya çapındaki müşterilerimize teknoloji, ürünler ve inovasyon sağlayabilmemizin temeli, araştırma ve geliştirmeye olan tutku düzeyindeki bağlılığımız.' sözleriyle anlatıyor.

Her yıl, 3m global düzeyde 3,000 civarında patent alıyor; bu patentlerin 500'ü aşkını ABD'de tasdikleniyor. Patenti alınan ürünler, sağlık hizmetlerinde kullanılan yapıştırıcılardan sterilizasyon ürünlerine, tüketici elektroniğinden reflektif trafik işaretlerine kadar farklı sektörler ve geniş bir yelpazede uygulamalarda kullanılıyor. İlk patentini 1924 yılında tasdik ettiren 3m'in ikinci patenti, 3m'in Eski Yönetim Kurulu Başkanı William McKnight tarafından, bir zımpara kağıdı tutma yeri için alındı. Yıllık cirosunun yaklaşın yüzde 6'sını Ar-Ge faaliyetlerine ayıran ve patent başvurularına yenilerini eklemeyi sürdüren 3m'in üzerinde çalıştığı inovasyonlar arasında, önümüzdeki yıllarda piyasaya sunulacak çoklu teknoloji platformları da yer alıyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al