Haberlerİlk Yerli Cep Telefonu Üretildi


Türkiye'nin ilk yerli üretim cep telefonu olan Turkcell T40, Manisa'daki banttan çıktı. 135 gram ağırlığındaki Turkcell T40, yılbaşından sonra satışa sunulacak.

Tserisiyle akıllı telefon pazarına giren ve T40 modelden şimdiye kadar 100 binin üzerinde satış rakamına ulaşan Turkcell, Vestel'in Manisa tesislerinde üretime başladı. Manisa'daki banttan çıkan Turkcell T40'lar Türkiye'nin ilk yerli üretim telefonları olarak tüketicilerle Ocak 2014 itibariyle buluşacak.

'500 Milyonluk Katkı Yaptık'
Turkcell'den yapılan açıklamada, daha önce siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulan T40'ların Türkiye'deki üretiminde kırmızı ve beyaz tercih edildiği belirtildi. Manisa'daki banttan çıkan "Made in Turkey" damgalı Türkiye'nin ilk yerli üretim akıllı telefonu Turkcell T40'ların Ocak 2014 başında satışa sunulacağı bildirildi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, "T serisi yolculuğumuzda bugüne kadar yaklaşık 1 milyona yakın akıllı telefon sattık ve bu sayede, ekonomiye yaklaşık 500 milyon TL katkıda bulunduk" dedi.

Dünya Markası Elbet Çıkacak
"Türkiye'de yerli üretim farkındalığının arttığına dikkat çeken Kuruöz, "Türkiye sahip olduğu potansiyeli tam anlamıyla açığa çıkardığında ve başta vergi olmak üzere devletin de teşvikleriyle önemli bir yerli ekosistemi oluşacağına inanıyoruz. Yerli üreticilerin sayısı arttıkça da bir gün dünya çapında bir akıllı telefon markamızın çıkmaması için de hiçbir sebep görmü yoruz" diye konuştu.

Gürültü Engelleniyor
HD ses özelliği ile konuşma esnasında duru ve anlaşılır ses iletimiyle daha iyi bir ses deneyimi sağlayan T40, konferans konuşmalarında ve ses tanıma sistemlerinin kullanımında da performansıyla öne çıkıyor. T40'ın gürültü engelleyici (Noise Cancellation) özelliği bulunuyor. "Fluence Çift Mikrofon" çözümü sayesinde bir mikrofon kullanıcının sesini alıp en iyi kalitede iletirken, diğer mikrofon arka plan seslerini algılayıp filtreliyor. T40'ta akıllı kamera sistemi de bulunuyor. Görüntülü görüşme sağlayan ön kameranın yanı sıra 5 MP Flash arka kameraya sahip cihazın gelişmiş kamera ve Sıfır Deklanşör Gecikmesi özelliği de mevcut. Turkcell T40'ın kamerası aynı zamanda, Yüz Tanıma, HDR kalitesinde çekim yapabilme ve Otomatik Sahne Tanıma özelliklerine sahip.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al