HaberlerHelal 100 Bin, M Milli 800 Bin Liraya Satılık


Destek Patent'in markasını satmak isteyenler için kurduğu online platformda 150 tescilli marka alıcısını bekliyor. Eczacıbaşı Grubu'nun Selin'ine benzerliğiyle dikkat çeken markaya 2 milyon TL istenirken, mağaza olarak kullanılabilen Helal ise 100 bin TL.

Türkiye'nin en büyük marka tescil ve patent danışmanlığı şirketi Destek Patent, markasını satmak isteyenler için sanal platform kurdu. 150 markanın satışa çıkarıldığı www.satilikmarkalar.com.tr sitesinde ilgi çekici markalar bulunuyor. Bunlardan biri 'Helal'. Mağaza adı olarak kullanılabilen Helal, 100 bin liradan satışta. Bir diğer ilginç marka adı da 'M Milli'. Elektronik yayıncılık, büro hizmetleri ve kırtasiyede kullanılabilen M Milli, 800 binden alıcı bekliyor. En pahalı marka ise Eczacıbaşı Grubu'nun daha çok limon kolonyası ile tanınan Selin markasına benzerliğiyle dikkat çeken adaşı. Yine mavi zemin üzerine ancak yatay değil çapraz yazılan Selin, 2 milyon liradan satışta. Selin kâğıt havlu, mendil, tuvalet kâğıdı, servis markası olarak kullanılıyor. Almanya'nın ünlü çok katlı mağazası KaDeWe ile aynı adı ve yazılışı taşıyan, mağazacılığa tescilli markaya da 100 bin lira etiket kondu.

Sıkışıklık Var
Potansiyel alıcıyla satıcıyı buluşturduklarını anlatan Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, "10 markası olup satmak isteyen var" dedi. Yamankaradeniz, Türkiye'de marka adlarında sıkışıklık yaşanmaya başladığına dikkat çekti. Hazırgiyim, gıda ve mobilyada marka adı bulunmakta zorluk yaşandığını belirten Yamankaradeniz, "Bir ad bulunsa da tescil ettirirken alındığını görüyorlar. Marka tescil işlemleri 2 yıl kadar sürüyor. Tescilli marka devralınarak yatırım hızlandırılıyor" diye konuştu. Kemal Yamankaradeniz, dini değerler ve sembollere tescil yasağı kapsamında olmayan Helal için fazla talep gelmediğini dile getirirken büro hizmetleri ile yazılım cihazları alanında tescilli iBilet'in talep gördüğünü kaydetti.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al