HaberlerGeleceğe Yolculuk İçin Geri Sayım Başladı


Bu yıl 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türkiye İhracatçılar Meclisi, bu yılki “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinliklerini, 28-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirecek. Dünyada ve Türkiye’de fark yaratan uluslararası profesyoneller, sanayiciler, akademisyenler ve üniversite öğrencilerini İstanbul’da buluşturacak olan Türkiye İnovasyon Haftası’nın tanıtımı için; Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye İnovasyon Haftası Organizasyon Komite Başkanı ve TİM Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Öztiryaki, TİM Yönetim Kurulu Üyeleri ve stratejik partnerler Arçelik, Brisa, TEB ve THY temsilcilerinin katılımıyla 4 Kasım 2013 Pazartesi günü Taksim Ceylan Otel’de basın toplantısı düzenlendi.

Teknokentler Konusunda Uyarı
Türkiye’de inovasyon konusunda farklı düşünmeyi ve rekabetçiliği öne çıkaracak herkesi bu platformda bir araya getirmeyi hedeflediklerini belirten TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Geçtiğimiz yıl, 6-8 Aralık tarihleri arasında yaklaşık 15 bin ziyaretçi, dünyanın dört bir yanından gelen 50’ye yakın inovasyon gurusunun konuşmalarını dinledi. 52 Ar-Ge merkezi, yurtiçi ve yurtdışından 57 üniversite ve 500’e yakın ödüllü projeyle inovasyon dünyasına yeni bir ivme kazandırdık. Türkiye’nin 2023 yılı için 500 milyar dolar ihracat hedefine dinamizm kazandırması için inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarının ticarete dönüşmesi büyük önem taşıyor. Bu kapsamda inovasyon alanında gençlere yatırım yaparak, üniversite-sanayi işbirlikleri sağlayarak ülkemizi daha ileri taşıyabileceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu. Toplantının soru cevap kısmında, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, üniversitelerdeki teknokentlerle ilgili önemli bir uyarıda bulundu. Teknokentlerdeki çalışmaların sadece bilgi teknolojileri üzerinde yoğunlaştığının ve sanayi kısmının ihmal edildiğinin altını çizen Büyükekşi, bu konudaki yanlışın düzeltilmesi gerektiğini kaydetti.

Brisa İnovasyonda da Öncü
Brisa’nın, Türkiye İnovasyon Haftası’nın stratejik ortaklarından birisi olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu vurgulayan Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, “2013 yılında çeyrek asrı deviren Brisa, yatırım odaklı bir sanayi şirketi olmaktan müşteri odaklı bir inovasyon şirketi olmaya dönük dönüşümünü tamamlamış bulunuyor ve tüm paydaşlarımız için gelecek için en iyi yolculuğu tasarlamak misyonuyla da gelişimimize devam ediyoruz. Özellikle de inovasyon alanında, müşteri ve iş ortaklarımızın beklentilerine, ihtiyaçlarına hatta henüz dile getirmedikleri ihtiyaçlarını anlamaya çalışıyoruz ve bunlara dönük olarak da yenilikler getirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al