HaberlerFUJIFILM En Yenilikçi İlk 100 Şirket Arasına Girdi


Dünyanın en büyük fotoğrafçılık ve görüntüleme cihazları üreticisi Fujifilm Corporation, işletmeler ve profesyoneller için dünyanın önde gelen bilgi kaynaklarından biri olan Thomson Reuters'in 2012 Yılındaki İlk 100 Global Yenilikçiler listesinde yer aldı.
 
Yenilikçi ürünleriyle dünyadaki iş ortaklarına akıllı çözümler sunan Fujifilm Grup, dünyanın önde gelen bilgi kaynaklarından biri olan Thomson Reuters’in 2012 En İyi 100 Global Yenilikçileri arasına girdi. Bu ödül küresel ölçekteki patent bilgilerinin objektif ve bilimsel bir şekilde analiz edilmesine dayalı olarak, yenilikçilik alanında lider kabul edilen şirketlere veriliyor. Yıllık cirosunun yüzde 7’sini Ar-Ge’ye ayıran Fujifilm Grup, Genel patent hacminin yanı sıra patent alma başarısı oranı  portföyün küresel erişim kapsamı ve patentin alıntılarla kanıtlanan etkinliği alanında elde ettiği yüksek takdir oranıyla ilk 100 şirketten biri olarak seçildi.
 
Fujifilm Yeniliğe Yatırımı Sürdürecek
Thomson Reuters'in 2012 Yılındaki İlk 100 Global Yenilikçiler ödülünde uyguladığı metodoloji, "genel patent hacmi", "patent alma başarısı oranı", "portföyün küresel erişim kapsamı" ve "patentin alıntılarla kanıtlanan etkinliği" başlıklı 4 ayrı kritere dayanıyor. Fujifilm, iş ve Ar-Ge arasında yakın bir işbirliğini tesis ederek işletmelere önemli katkıda bulunan fikri mülkiyetler geliştirmeye devam ediyor. Bu yönüyle bugüne kadar pek çok kez patent ödülene layık görülen Fujifilm, küresel çaptaki Fujifilm Grubu'nun kurumsal değerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Ar-Ge çalışmalarını aktif bir şekilde desteklemeye ve bu gibi Ar-Ge çalışmalarından elde edilen fikri mülkiyetleri korumak ve kullanmak için çalışmaya devam ediyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al