HaberlerEvi Kamerasız Gözetleyen Güvenlik Sistemi
Güvenlik sistemleri dendiğinde akla hemen kameralar geliyor. Ancak kameraların yerleri tespit edilebildiği için kötü niyetli kişiler tarafından engellenebiliyor. Xandem ise güvenlik için kamera kullanmak yerine farklı bir yola başvuruyor.

Evin farklı noktalarında prize bağlanan sensörler kendi aralarında bir ağ oluşturuyor. Bu sensörler, önünde eşyalar bulunsa bile evdeki hareketleri algılayabiliyor. Tüm sensörler ana bir cihaza bağlanıyor ve iletişimlerini bu cihaz üzerinden gerçekleştiriyor. Evin bir krokisi çizilerek uygulamaya yükleniyor ve böylece sensörlerin bulunduğu konum da anlaşılabiliyor. Eve izinsiz biri girdiğinde içeride nerelerde dolaştığı ve ne zaman bölgeden ayrıldığı akıllı telefondaki uygulama üzerinden izlenebiliyor. Tabii eve giren kişinin ne yaptığı tam olarak izlenemiyor ancak en azından tatildeyken evde neler olduğunu öğrenmek mümkün oluyor.

Indiegogo‘da 100 bin dolar destek bekleyen ve 80 bin dolardan fazlasını toplamayı başaran Xandem‘e450 dolar destek verildiğinde 10 sensörlü paket satın alınabiliyor. 15 sensöre sahip paket için ise 575 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Proje başarıyla tamamlandığı takdirde cihazların 2016’nın ağustos ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

Kaynak: Log 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al