HaberlerEv Tekstili Dünyası CNR EXPO'da Buluşuyor


2023 ihracat hedefi 10 milyar dolar olan sektörün Türkiye'deki en büyük buluşma noktası olan EVTEKS, 16 Mayıs'ta kapılarını 18'inci kez CNR EXPO'da açtı.   2013 ev tekstili trendlerinin de sergileneceği fuar, alım grupları ve katılımcı firma zenginliği ile tüm dünyanın ilgi odağında 16 Mayısta başladı. Dört gün sürecek olan EVTEKS, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) ve KOSGEB desteğinde CNR Holding kuruluşlarından CNR Uluslararası Fuarcılık tarafından organize ediliyor. 

Dünyanın En Büyüğü Olma Yolunda İlerliyor
Fuar 160 bin m2 alanda 11 salonda düzenleniyor. Katılımcı ve ziyaretçisi her yıl artan organizasyona bu yıl ulusal ve uluslararası düzeyde 100 bine yakın bin ziyaretçi bekleniyor. 1.000'in üzerinde katılımcı firmanın stand açtığı fuarda ürünleri görülebilecek yerli ve yabancı markalar arasında Verdi, Brillant, Demor, Linens, Taç,  Ter Molst International (Belçika), Guy laroche (Yunanistan), ANTECUIR (İspanya), Tiıssage De Kalken (Belçika),Thevenon (Fransa), Casa Valentino (İtalya) gibi sektör devleri bulunuyor.

Fuarın katılımcı ülkelerini arasında ABD, Fransa, İngiltere, Almanya, Yunanistan, Pakistan, Suriye, İran, Hollanda, Kıbrıs, Avusturya, Lübnan, İspanya, İtalya, Belçika ve Moldovya gibi ülkeler yer alıyor. EVTEKS'e İspanya'dan ATEVAL( Association of Textile Companies of the Valencian Community) öncülüğünde  29, İtalya'dan ise 20'nin üzerinde firma katılıyor. Belçika'dan 10'un üzerinde firma da fuarda yer aldı. Belçikalı Ter Molst International fuara ilk kez katılıyor. 

Dünya'da Ev Tekstilinin Önemi Giderek Artıyor
TETSİAD Başkanı Yaşar Küçükçalık da Türk ev tekstilinin her geçen gün dünyadaki ağırlığını arttırdığını belirterek, ''Buradaki en büyük dinamizm fuardır. Bizler önce kendimize dolayısıyla memleketimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Hedefimiz ekonomide en önemli dinamiklerden olmak. EVTEKS bugün dünyada bilinen bir marka haline geldi. Yakın gelecekte de dünyada bilinen en büyük marka haline gelecek. Artık Türkiye kendi özgün dilinde kendi markalarını oluşturmaktadır. Bugün EVTEKS dendiğinde dünyada ev tekstiliyle ilgilenen herkesin tanıdığı fuar akla geliyor'' ifadesini kullandı.

Destek Patent TV Katılımcıların Sesini Duyuruyor
Türkiye'de sınai haklar bilincinin yerleşmesi ve 2023 vizyonunda ülkemizin hedeflerine ulaşmasında bilinçlendirmeye katkı sağlamak amacıyla kurulan Türkiye'nin ilk marka ve patent televizyonu Destek Patent TV, CNR EXPO'da gerçekleşen EVTEKS fuarında katılımcıların sesini Türkiye'ye duyurmaya devam ediyor. Yurtiçinden ve yurtdışından yoğun katılımın gerçekleştiği fuarda tüm katılımcılarla bir araya gelen Destek Patent TV, firmaların sektörle ilgili görüşlerini aktarmaya devam ediyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al