Agustos2014Dersimiz Patent


Patent konusunda bilgi seviyesi artmış kurum, coğrafi bölge ve ülkeler ekonomik ve gelişmişlik kriterleri açısından bir değişim göstergesi olarak kabul ediliyor. Ülkemizde patent üretim şampiyonu bölge ise Marmara Bölgesi. En çok patent sayısına sahip Marmara Bölgesi, ayrıca ülkemizin en gelişmiş bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Benzer şekilde dünya üzerinde Amerika en çok patent üreten ülke konumunda. Avrupa’da ise en çok patent üreten ülke Almanya. Tüm bu ülke ve bölgeleri farklı kılan ortak nokta ise patent sayılarının fazla olması.


Patent, teknik ve hukukî yönü olan bir kavram olduğundan, teknik insanların yeteri kadar hukuk bilgisine, hukuk insanlarının da yeteri kadar teknik bilgiye ihtiyaç duyduklarını biliyoruz.

Bu noktada Dersimiz Patent programı, teknik ve hukuk insanlarının aynı dili konuşmalarını sağlayan özel bir patent eğitim programıdır.

Neden Dersimiz Patent?

  • Dersimiz Patent ile tekrarlanan Ar-Ge önlenerek firma ve ülke kaynaklarının çöpe atılması engellenir. (Dünya üzerinde tekrarlanan Ar-Ge istatistiği kurumdan kuruma ve ülkeden ülkeye değişmekle birlikte %23 - %30 arasındadır.)
  • Hızlı ve doğru patent ön araştırmaları kolayca yapılabilir.
  • Bir patentin hak kapsamının doğru bir şekilde belirlenmesi gerçekleştirilebilir.
  • Ürün tasarımından, ürünün kullanıcı ile buluşmasına kadar patent kavramı ile ilgili sıkıntı yaşamamak için işletmelerde kimlerin, ne tür çalışmaları, nasıl yapması gerektiği önceden tanımlanır.
  • Dersimiz Patent ile patent pörtföyü zenginleşecektir. (Patent konusunda %1’lik bir değişim finansal gelişimde %0,11’lik bir değişim sağlamaktadır)
  • Dersimiz Patent ile sürdürülebilir Ar-Ge ve sürdürülebilir rekabet elde edilecektir.


Eğitim Programı için tıklayınız. (Link: http://www.destekpatent.com.tr/images/Documents/E-bulten/Dersimiz_Patent_Brosur.pdf)

Daha fazla bilgi almak ve eğitime başvurmak için tıklayınız. (Link: http://www.destekpatent.com.tr/DPORTAL/Order/CompanyInfo.aspx )

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka, Patent ve Tasarım Tescili başta olmak üzere, Sınai Mülkiyet Haklarına ilişkin tüm işlemlerinizde Destek Hep Yanınızda…

HİZMETLERİMİZ

Marka, Patent ve teknolojik gelişmeler hakkında güncel haberleri takip edin...

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer,
büyüyemez!
Bilgi Al

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al