HaberlerBursa Teknik Üniversitesi’nde Patent Eğitimi Gerçekleştirildi


Bursa Teknik Üniversitesinde patent sayılarının artırılması, patent başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar, üniversite mensuplarının buluşları, Ülkemizdeki ve Dünyadaki patent sayıları hakkında 16 Mayıs 2014 tarihinde Bursa Teknik Üniversitesinde seminer gerçekleştirildi. 

Destek Patent AR-GE Eğitim Danışmanı Hakan Özcan tarafından verilen eğitim programı kapsamında patentle ilgili birçok konu hakkında katılımcıları bilgilendirilirken, sunumlar sonrası akademisyenlerin patent ile ilgili soruları cevaplandı. Üniversiteden sanayiye doğru veya sanayiden üniversiteye doğru gerekli Fikri ve Sınai Haklar yapısının nasıl olması gerektiği irdelenerek, üniversite sanayi işbirliğinin önemi vurgulandı. 

Destek Akademi eğitim seminerleri kapsamında gerçekleştirilen eğitimde, üniversite kaynaklı katma değerli ürünlerin ticarileştirilebilmesi için hukuk, sanayi, buluşçu, mahkeme, bilirkişi, üniversite gibi oyuncuların patent bilinçlerinin paralel gelişiminin önemi aktarıldı. Ayrıca otomotiv ve tekstil merkezi olan Bursa’da Teknik Üniversite kurulumuyla Sınai Mülkiyet Davalarının görüldüğü İhtisas Mahkemelerine olan ihtiyacın hat safhaya ulaştığının altı çizildi.


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al