HaberlerBTSO'da Marka, Patent ve Gümrüklerdeki Sorunlar Semineri


BTSO Akademi Projesi kapsamında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)’nun düzenleyeceği seminerde Türkiye’nin lider marka ve patent vekili Destek Patent marka, patent ve tasarım tescili konularında, özellikle yurtdışı fuarlarda şirketlerin yaşadığı sorunlarla ilgili olarak Bursalı işadamlarını bilgilendirecek.

Seminere konuşmacı olarak Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, Avrupa Patent ve Marka Vekili Dr. Tim Meyer-Dulheuer ve Destek Patent Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Dereligil katılacak.
 
Türkiye’de 30 yılı aşkın tecrübesiyle hizmet veren Destek Patent, BTSO Akademi Projesi işbirliğiyle “Türkiye ve Avrupa Birliği’nde Sınai Hakların Korunması ve Gümrüklerde Yaptırımlar” konulu bir seminer düzenleyecek. BTSO Hizmet Binası’nda 23 Ekim 2014 Perşembe günü saat 09.00’da başlayacak seminer, saat 13.00’te sona erecek.

Yurtdışı fuarlardaki sorunlar
Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, Destek Patent olarak Anadolu esnafının, ticaret erbabının ve küçük işletmelerin yaşadığı sorunları en aza indirmek amacıyla bilgilendirme seminerleri düzenlediklerini söyledi. Şirketlerin marka tescili ve patent tescili potansiyellerinin farkında olmadığına, zamanında bu tescilleri yaptırmadıkları için ticari kayıplar yaşadığına şahit olduklarına dikkat çekerek, “Gümrüklerde ve yurtdışı fuarlarda yaşanan sorunların Bursalı işadamlarını etkilememesi için gerekli basit önlemleri almaları konusunda bilgi vermek üzere bu semineri düzenliyoruz” dedi.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO’nun 16 makro projesinden birisi olan BTSO Akademi Projesi’nin iş dünyasında büyük bir açığı kapattığını ifade ederek sözlerine şunları ekledi, “BTSO Akademi Projemiz ile Bursa’daki değişim ve dönüşüm sürecine büyük katkı sağlıyoruz. Bursa iş dünyasında 35 bin üye firmamıza, 100 bine yakın kişiye ve şirketlerimizin yönetici kadrolarında çalışan arkadaşlarımıza yönelik eğitimlerimizi Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ve profesyonel eğitim hizmeti sunan kuruluşlarımızın uzman isimleriyle gerçekleştiriyoruz.

BTSO Akademi kapsamında bugüne kadar 10 ayrı başlık altında 72 eğitim programı belirledik. ‘Yöneticiler İçin Etkin Müzakere Teknikleri’nden Etkili Konuşma ve Topluluğa Hitebet’e; ‘Mentorluk’tan ‘İş İngilizcesi’ne; ‘İş Yerinde Duygusal Zeka’dan ‘Etkin Müşteri İlişkileri Yönetimi’ne kadar Bursa iş dünyasına değer katacağına inandığımız eğitim programlarımıza üyelerimiz büyük ilgi gösteriyor. Bugüne kadar yaptığımız eğitimlere yaklaşık 1500 kişi başvuruda bulundu. BTSO Akademi projesi kapsamındaki çalışmalarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Bu eğitim programından da tüm üyelerimizi yararlanmaya davet ediyorum.”

Tarih    : 23 Ekim 2014 Perşembe
Saat    : 09.00 – 13.00
Adres    : Organize Sanayi Bölgesi Mavi Cadde 2. Sokak No: 2 16140 Nilüfer/BURSA
Telefon : 0224 275 16 00

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al