HaberlerBitlis Bastonuna Marka Tescili


Adilcevaz ilçesinde baston ustalığı yapan Cumali Birol, ürettiği bastonlar için Türk Patent Enstitüsü'nden marka tescili aldı.

Ceviziyle ünlü Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde üç kuşaktan beri baston ustalığı yapan Birol ailesi, ürettiği bastonları markaya dönüştürdü. Türk Patent Enstitüsünden "Birol Bastonculuk" adıyla marka tescili yaptıran ailenin üçüncü kuşak baston ustası Cumali Birol, marka tescilinin kendileri açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Yaklaşık yüz yıldır ilçede bastonculuk yaptıklarını belirten Birol, marka tescilini yaptırmalarındaki en önemli etkenin 2004 yılında e-ihracat ödülünü kazanmaları olduğunu ifade etti.

Yaptıkları bastonların büyük bölümünü yurt dışına ihraç ettiklerini vurgulayan Birol, "Yurt dışına ürün gönderiyorduk fakat bir markamız yoktu. Marka tescilini aldıktan sonra yurt dışından aldığımız siparişlerde de artış oldu. Bastonculuk sanatı bu yolla ileriki nesillere de aktarılmış olacak" dedi.

Birol, yaklaşık 100 çeşit baston ürettiklerini ve markalaştıktan sonra satışlarda gözle görülür artış sağlandığını bildirerek, baston meraklılarının markalı bir ürünü daha rahat aldığını sözlerine ekledi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al