HaberlerAvrupa Patent Ofisi'nden Ödüllü Yarışma


Avrupa Patent Ofisi, Avrupa Patent Sözleşmesinin 40.Yılı vesilesiyle Yenilikçilik Yarışması düzenliyor. Yarışmaya Türkiye'nin de dahil olduğu Avrupa Patent Sözleşmesi üyesi 38 ülkeden üniversite öğrencileri başvuru yapabilecek.

Yarışmanın amacı patent veritabanlarındaki fırsatlar konusunda farkındalığı artırmak, özellikle çevreci teknolojilerde yeniliklerin ortaya çıkmasını ve patent veri tabanlarının zengin bilgi kaynağının kullanılmasını sağlamak.

TPE nezdinde online olarak alınan başvurularda, projenin konusu, alanındaki mevcut teknik problemler ile söz konusu problem için getirilen çözümün ne gibi avantajlar sağlayacağı (pazar potansiyeli vb.) konularında detaylı açıklamalar isteniyor. Tüm başvuruların ve eklerin İngilizce olarak verilmesi gerekiyor. Başvuruların tamamlanmasının ardından TPE her alan için EPO'ya sunulmak üzere bir kişi ya da grubun projelerini belirleyecek.

Eylül ayında açıklanması beklenen kazanan projelerin her biri için 5000 Euro ödül verilecek. 13.10.2013 tarihinde Mühih'te yapılacak olan ödül töreninde kazanan projelerin tanıtımı da yapılacak.

Yarışma başvuru formu için tıklayınız...

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al