HaberlerApple’dan 3D Hologram Ekran İçin Patent Başvurusu


Üç boyutlu görüntüleme sistemleri Apple ile yeni bir çağa girebilir. Apple, 3D bir hologram ekran sistemi için patent başvurusunda bulundu. 

Apple tarafından patent altına alınan yeni 3D görüntüleme sistemi, fiziksel objeler yerine dijital görüntülerle çalışma özelliğine sahip. Üstelik bu yeni teknoloji hayata geçtiğinde, kontrol için sadece hareketler yeterli olacak.

Apple'ın patentlediği 3D görüntüleyici, bir ışık kaynağından gelen ışınlarla iki parabolik aynanın oluşturduğu UFO şeklinde bir sistem üzerinde hologram görüntüleyebiliyor.Ortaya çıkan görüntü, cihaza eklenen lazerlerin kullanıcı hareketlerini algılaması ile yönlendirilebiliyor ve etkileşim kuruluyor. Bu lazerler ışınların kesildiği noktaya ve ana göre gerekli eylemleri işlemciye bildiriyor ve bu da görüntü üzerinde etkileşim bilgisine dönüşüyor.

Daha önce Microsoft gibi teknoloji devleri tarafından da denemeleri yapılan 3D hologram görüntüleyiciler, Apple ile yeni bir boyut kazanabilir. Ancak henüz patent aşamasında olan bu teknolojinin ne zaman 'iPhone ile uyumlu' hale getirileceği şimdilik bilinmiyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al