HaberlerAKUT Tanınmış Markalar Arasında


Türkiye’nin lider patent ve marka tescil vekilliği firması Destek Patent’in, AKUT Arama Kurtarma Derneği için Türk Patent Enstitüsü’ne yaptığı “Tanınmış Marka Statüsü” başvurusu kabul edildi.

Hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda gerçekleştirdiği arama kurtarma faaliyetleriyle pek çok insanı doğal afetlerden, kazalardan, her türlü zor ve acil durumdan kurtaran AKUT, kuruluşunun 18’inci yılında Türkiye’de “Tanınmış Marka Statüsü”ne sahip bir marka olarak tescil edildi.

Destek Patent tarafından Türk Patent Enstitüsü’ne 2013 yılında yapılan başvurunun ardından 1 yıl süren tescil sürecinin sonunda AKUT, Türkiye’de “Tanınmış Marka” oldu.

Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir patent ve marka tescil danışmanlık hizmeti veren Destek Patent’in Merkez Şube Yöneticisi Zeki Öztürk, tescil belgesini AKUT Genel Merkezi’nde AKUT Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki’ye teslim etti.

Zeki Öztürk, kuruluşunun 18’inci yılında AKUT’un tanınmış marka olarak tescil edilmesinin önemine dikkat çekti. Zeki Öztürk, AKUT markasının en iyi şekilde korunması için tanınmış marka statüsünde olmasının önemli avantajlar getirdiğini vurgulayarak; “Artık AKUT markası ülkemizde tüm ticari ve hizmet sınıflarında korunan hale gelmiştir. Başka hiçbir ticari kurumun bu marka ile bir ürün geliştirmesi ya da faaliyet göstermesi mümkün değildir.” dedi.

“AKUT Markasını Korumak Zor”

AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki ise; AKUT’un çok güçlü ve güven veren algısını kullanmak isteyen pek çok kurum ve kuruluşa karşı hukuki mücadele verdiklerini belirterek, tanınmış marka tescili sayesinde tüm bu sıkıntıların azalacağına inandıklarını belirtti. Mahruki; “Destek Patent’in 30 yılı aşkın tecrübesi ve bu alandaki deneyimi, süreci kısaltmaya yardımcı oldu. Destek Patent’e bu desteği ve katkıları için teşekkür ederim.” dedi.

AKUT markalı ürünler
Nasuh Mahruki, AKUT’un varlığını sürdürebilmesi için sürekli gelir elde etmesi gerektiğini belirterek, yakın zamanda AKUT markalı ürünleri piyasaya çıkarmayı planladıklarını, bu sebeple tanınmış marka olarak tescil edilmenin de ayrıca önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al