HaberlerAkıllı Telefonlar ile Akü Teknolojisi Birleşti


Günümüzde şirketlerin ayakta kalabilmesi ve uluslararası alanda rekabet edebilmesi için bilgiye yatırım yapmaları gerekmektedir. Bilgiye yatırım denilince ilk akla gelen kavram ise Ar-Ge’dir.

Türkiye’de ileri teknoloji ile üretim yapan Yiğit Akü, kendi bünyesindeki Ankara’daki Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirdiği çalışmalarında her yıl pazara yeni bir ürün kazandırma vizyonuyla, Li-İyon bataryalar üzerine yürütmüş olduğu Ar-Ge ve üretim faaliyetlerini 2014 yılında da sürdürüyor. 

Yüksek Performans, Güvenlik ve Kullanım Kolaylığı
İleri teknoloji elektrikli araçlar için geliştirilen ve yüzde 100 yerli üretim olan Lityum İyon Bataryalar; kullanıcıya yüksek performans, güvenlik ve kullanım kolaylığı sağlamasıyla dikkat çekiyor. Akıllı telefonlar ile akü teknolojisini birleştiren Yiğit Akü, akü pazarına yeni sunduğu ve dünyada bir ilk olan patentli akıllı akü teknolojisi ile de teknolojik açıdan geldiği son noktayı gösteriyor. Prestige V3 Akıllı Akü, aracın şarj bilgisini akıllı cihazlara aktararak akünün ve aracın şarj durumunu kullanıcıların cep telefonu ile kontrol edebilmesine imkan verip başka özel bir ekipmana ihtiyaç duymaksızın teknik destek de sağlıyor.

Sektörel Gelişmeler Takip Edilmeli
Yiğit Akü’nün sinaı haklar konusunda çözüm ortağı Destek Patent’den, Patent Bölüm Yöneticisi Tahnur Yazıcı konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“İnovasyon ve patent/faydalı model başvurusu yapmanın temelinde Ar-Ge çalışmaları yer almaktadır. Bu anlamda Yiğit Akü Ar-Ge çalışmalarına önem veren ve sektöründeki gelişmeleri takip eden önde giden firmalardan biridir.  Yiğit Akü’nün Ar-Ge çalışmalarına verdiği önemi patent başvuru ve çalışmalarındaki işlem sayılarından da görebiliyoruz. Vekil olarak Yiğit Akünün 41 işlemini takip ediyoruz.” 

Tahnur Yazıcı, bu işlemler arasında patent/faydalı model başvurularının yanı sıra; araştırma, sektörel izleme, itiraz, yurtdışı başvuruları da bulunduğunu söyledi.  Yazıcı: “Patent deyince konuya yalnızca başvuru sayıları olarak yaklaşılmamalıdır. Özellikle patent konusunda sektörel gelişmeleri takip etmek, araştırma ve izleme yapılması patent/faydalı model başvurularında sonuç alınmasını kolaylaştıracak ve zaman kazandıracaktır. Yiğit Akü firması da bu bağlamda konuya doğru yaklaşan ve teknolojinin gelişmesi, dolayısıyla ülkemizdeki ekonomik kalkınmanın artması için katkıda bulunan sektörünün lideri bir firmadır.” Şeklinde konuştu. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al