HaberlerAkıllı Devriyeyi Dünyaya Tanıttı


Bilkent Cyberpark’ta faaliyetlerini yürüten bir Türk firması, polis araçlarına görüş alanında bulunan tüm plakaları otomatik okuyup, sorgulayabilme özelliği getiren ‘Akıllı Devriye’ sistemini dünyaya tanıttı. Sistemin ilk müşterileri Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu. AR-GE çalışmalarının Bilkent Cyberpark’ta yapıldığı “Akıllı Devriye” sistemi ile polis araçları hareketliyken de çalıntı araç ve sahte plaka gibi tespitlerde bulunabilecek. Arka ve ön kamera ile devamlı kayıt alıp, tüm araçların hızlarını okuyabilen sistem, ihlalleri otomatik oluşturuyor. Harita üzerinden takibin de mümkün olduğu sistemde yüz tanıma, hava kirlilik ölçüm sensörleri gibi özellikler de bulunuyor. Türkiye’nin video görüntüleme sistemleri, akıllı yazılımlar gibi güvenlik teknolojisi uygulamaları ihtiyacının yaklaşık yarısını karşılayan Ekin Teknoloji, son geliştirdikleri “Akıllı Devriye ile dünyada bir ilke imza attı.

Paris’te Tanıtıldı
Geçtiğimiz ay Paris’te gerçekleşen devletlerin iç güvenlik profesyonellerine yönelik ilk uluslararası bienal niteliğindeki 18. Milipol Fuarı’nda da dört gün boyunca tanıtılan “Akıllı Devriye”nin yurt dışındaki ilk müşterileri arasında Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu.

Merkezden Canlı İzleniyor
Ar-Ge çalışmalarının Bilkent Cyberpark’ta yapıldığı “Akıllı Devriye” araçlara kolay monte edilebiliyor. Sistem sayesinde araçlar hareketliyken bile plaka tanımları yapılarak, gerek çalıntı araç, gerekse sahte plaka ve hız tespitleri gibi süreçler çözümlenebiliyor. Hem park halinde hem de hareketliyken çalışabilen sistem, görüş alanında bulunan tüm plakaları otomatik okuyup, sorgulayan ve kaydeden özelliklere sahip. Arka ve ön kamera ile devamlı kayıt alan sistem ihlalleri otomatik oluşturuyor. “Akıllı Devriye”ye sahip araçlar birbirleriyle haberleşebiliyor ve alınan canlı görüntüler de merkezden izlenebiliyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al